Ekonomi

Yumaklı: Hedef, tarımda yapısal dönüşümü gerçekleştirmek

İbrahim Yumaklı, görevi Vahit Kirişci’den devraldı.

Tarım kanunu, üretici birlikleri ve tarım sigortası gibi alanlarda değerli adımlar atıldığını hatırlatan Vahit Kirişci, planlanan tarımsal düzenlemenin hayırlı olduğunu belirtti.

Kireşci, orman gibi özel dikkat gerektiren bir alanda çok değerli düzenlemelerin hayata geçirildiğini söyledi.

Bugün kendisinden gururla devralacağı Kirişci ile 14 aydır başarıyla birlikte çalıştıklarını söyleyen İbrahim Yumaklı, bundan sonra başlanan başarılı projeleri hızla tamamlamak öncelikli hedefi olacağını söyledi.

Yumaklı, ormanların ve su kaynaklarının korunması konusunda yapılacak değerli çalışmaların olacağını belirtti. Yumaklı, bu yapısal dönüşümü kendilerini tarıma adamış kadın ve genç çiftçilerle tamamlayacaklarını belirtti.

Yol haritasını üretimden tüketime kadar her adımda yapısal reformların uygulanması olarak tanımlayan Yumaklı, tarımsal girdilerde dışa bağımlılığı azaltarak yerlileşme adımlarının atılacağının altını çizdi.

Tarım ve üretici yüzyılının Türkiye yüzyılı ile başladığını vurgulayan Yumaklı, gıda güvenliğini esas alarak tüketicilere güvenilir gıdayı uygun fiyatlarla sunmak için yola çıktıklarını ifade etti. Yumaklı, tarım politikasının özünün üreticinin güçlendirilmesi ve tüketicinin korunması olarak belirlendiğini belirtti.

yumurtalik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu