Haber

Gazi Stadyumu’nun ilk ışıkları yandı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
TFF 3. Lig 1. Kümede çaba eden Nevşehir Belediyespor’un iç saha maçlarını oynadığı Gazi Stadı’nda geçtiğimiz aylarda başlayan yenileme çalışmaları sona erdi. 2021-2022 futbol dönemin sona ermesinin akabinde hummalı bir çalışma yürütülen stadın birinci olarak tabanı sil baştan yenilendi. Eski çimleri sökülen stadın yerinde birinci olarak drenaj sistemi kuruldu. Gerçekleştirilen drenaj sınırı ile birlikte bundan bu türlü saha üzerinde su birikintilerinin oluşması engellenecek ve yağan yağmur ve eriyen kar suları süratli bir biçimde tahliye edilebilecek.

Drenaj çizgisinin arkasında ise saha tabanında çim yenileme çalışması yapıldı. Büyük bir titizlikle gerçekleştirilen çim serme süreci ile birlikte tabanı standartlara uygun hale getirilen Gazi Stadı’nda ayrıyeten çağdaş bir atletim pisti yapıldı.

Saha kenarında bulunan mesken sahibi kadro ve konuk kadro yedek kulübelerinin de yenilendiği stadın dört bir tarafına aydınlatma için direkler dikildi. Aydınlatma direklerinin montajının akabinde ise Gazi Stadı’nın birinci ışıkları evvelki gece yandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu