Haber

Brezilya’da okula silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı

Güney Amerika ülkesi Brezilya’nın en büyük şehri Sao Paulo’da bir okula silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan kent yönetimi, olayda bir öğrencinin hayatını kaybettiğini, 3 öğrencinin de yaralandığını belirtti. Kentin doğusundaki Sapopemba mahallesindeki saldırının faili gözaltına alındı.

Reuters’in haberine göre, yerel yönetimden saldırıya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Sao Paulo hükümeti, Pazartesi günü Sapopemba Devlet Okulu’na düzenlenen saldırıdan dolayı derin üzüntü duyuyor ve kurban ailelerinin duygularını paylaşıyor. “

ÖĞRENCİLERDEN BİRİ KAÇIRKEN YARALANDI

Yerel yönetimden yapılan açıklamaya göre silahlı saldırgan, 3 öğrenciyi vurarak yaraladı. Yaralı öğrencilerden biri hayatını kaybederken ikisi hastaneye kaldırıldı. Saldırıdan kaçarken dördüncü öğrencinin yaralandığı paylaşıldı.

Mart ayında Sao Paulo’da bir okula bıçaklı bir saldırgan girmiş, bir öğretmeni öldürmüş, üç öğretmen ve bir öğrenciyi yaralamıştı. Nisan ayında, güneydeki Santa Catarina eyaletinde baltalı bir saldırgan bir çocuk yuvasına girerek dört çocuğu öldürdü ve en az beşini yaraladı. (DIŞ HABER)

habertoprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu