Haber

Toprak Razgatlıoğlu’ndan 12. yarış zaferi

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu,

2022 WSBK’in 11’inci durağı olan Endonezya’da hafta sonunun ilk yarışında galibiyeti elde etti. Mandalika Pisti’ndeki birinci yarışa pole konumundan başlayan Toprak, damalı bayrağı birinci sırada geçti ve bu sezonki 12’nci yarış galibiyetini elde etti.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türkiye’ye motor sporları tarihindeki en büyük başarıyı getiren Red Bull sportmeni Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın 11. durağı olan Endonezya’da galibiyeti elde etti. Mandalika Pisti’ndeki hafta sonunun ilk yarışına ilk cepten başlayan Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu Toprak damalı bayrağı damalı bayrağı ilk sırada geçti ve bu sezonki 12’nci yarış galibiyetini elde etti.

Yarış boyunca liderliği bırakmadı

21 çeşit koşulan yarışa pole durumundan Toprak Razgatlıoğlu, start anından yarışın sonuna kadar yarıştaki üstünlüğünü sürdürdü. Rakipleriyle ortayı yarışın başında açan Red Bull sportmeni damalı bayrağı birinci sırada geçti ve 12’nci yarış galibiyetini elde etti. Yarışın ikincisi Alvara Bautista olurken, üçüncülüğü Jonathan Rea elde etti.

Endonezya’daki hafta sonunun ikinci yarışı yarın TSİ 08: 30’da koşulacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu