Haber

İstanbul’da Filistinlilere destek amacıyla başlatılan sessiz oturma eylemine turistler destek veriyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Sultanahmet’te devam eden sessiz oturma eylemine turistler de destek verdi.

Filistinli Kadınlarla Dayanışma Girişimi’nin Eminönü Meydanı’nda başlattığı 3 günlük sessiz oturma hareketinin devamı Sultanahmet’te 8’inci gününde devam ediyor.

Bazı turistler protestoya oturarak destek verirken, bazıları da pankart taşıyıp fotoğraf ve video çekiyor.

Hindistan’dan Usame Hazari ise elinde “Filistin ile ilgili bana sorular sorabilirsiniz” yazılı ve orada olup bitenleri anlatan İngilizce pankart taşıdığını söyledi.

Özellikle turistlere açıklamalarda bulunan Hazari, “Gazze bizim için Kerbela’ya döndü. Nasıl bir savaşın içinde olduklarını biliyorlar. Bunu sadece kendileri için değil, Müslümanları ve insanlığı uyandırmak için de yapıyorlar. Bize bir mesaj gönderiyorlar.” 1000 yıl işgal altında yaşamaktansa, bir gün özgür yaşamanın önemini anlıyorlar.” “Anlatıyorlar. Bizim de bu açıklamaya cevap vermemiz gerekiyor. Gerçeği herkes görüyor. İnsanlar özgürlükten, demokrasiden bahsediyor ama şu anda bir şey söylemiyorlar. Çünkü sorun ancak kendilerini etkilediğinde konuşuyorlar. Bu Bu sadece Müslümanları ilgilendirmiyor, bu bir insanlık meselesidir.” dedi.

“Filistin’i sonuna kadar destekleyeceğiz”

Ailesiyle birlikte İstanbul’a gelen Zahra Fibya, “Filistin’in özgürlüğünü destekliyoruz. Filistin’i sonuna kadar destekleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Singapur’dan iş için İstanbul’a geldiğini belirten Sam Cour, Sultanahmet ziyareti sırasında yaşanan hareketliliği gördüğünü belirterek, “Herkes barış içinde yaşamayı hak eder. İnsanın olduğu yerde savaş, çatışma olmasın. İnşallah” dedi. İsrail saldırılarına son verecek, insanlar barış içinde yaşayacak.” Şeklinde konuştu.

cubuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu