Haber

Fransa Büyükelçisi Herve Magro ile Türkiye Rugby Federasyonundan Diyarbakır Ziyareti

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro ve Türkiye Rugby Federasyonu Başkanı Murat Pazan, Diyarbakır’da kadın ragbi sporcularını ziyaret etti.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan’ın eşlik ettiği heyet, Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bayan ragbi sporcuları ile görüştü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Rugby Federasyonu Başkanı Murat Pazan, Türkiye Liseler Rugby Şampiyonası’nı önümüzdeki yıl Diyarbakır’da yapacaklarını belirtti.

Diyarbakırlı kadın sporcuların ev sahibi olmanın avantajını kullanarak başarılı olacağına inandığını ifade eden Pazan, şunları kaydetti:

“14-22 Mayıs tarihlerinde Fransa’da düzenlenen Gymnasiade organizasyonunda Ergani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden iki sporcumuz gösterdikleri başarı ile milli takıma seçilmişlerdir. Diyarbakır sporcu potansiyeli yüksek bir ildir. Antrenörümüz beden eğitimi hocamız Orhan Polat’ın sporcularımızın gelişiminde büyük emeği var.Ragbide önemli bir ülke olan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro da eşlik etti.2023 Rugby Dünya Şampiyonası Fransa’da yapılacak.Büyükelçimizi istedik. Buradaki potansiyeli ve başarılı sporcularımızı görmek için Gençlik ve Spor Bakanımıza, Büyükelçimize ve Kaymakamımıza teşekkür ediyorum.”

Herve Magro: “Rugby, Fransa’nın çok iyi olduğu bir spor”

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro da Diyarbakır’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Burada kadın sporcuların antrenmanlarını izledik. Rugby, Fransa’nın çok iyi yaptığı bir spor. Türkiye’de ragbi her zaman ilgimizi çekmişti. inanılmaz bir ilgi. Gerçekten. Bu bizi mutlu etti. Federasyon Liderimiz Murat Pazan ve Kaymakamımız Ahmet Karaaslan’a ilgilerinden dolayı teşekkür eder, Türk sporcularına şimdiden başarılar dilerim.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu