Haber

FIFA Başkanı Infantino, Katar’da uygulanacak alkol yasağını savundu: 3 saat alkol almazlarsa ölmezler

FIFA’nın Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nın oynanacağı sekiz stadyum ve çevresinde alkol satışı yapılmayacağını duyurması gündeme oturmuştu. Konuya ilişkin FIFA Başkanı Gianni Infantino basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“3 SAAT ALKOL ALMAZLARSA ÖLMEZLER”

FIFA Başkanı Gianni Infantino alkol yasağına ilişkin yaptığı açıklamada, “Dünya Kupası için Katar’a gelecek taraftarlar, 3 saat alkol almazlarsa ölmezler! Aslında birebir kurallar Fransa, İspanya, Portekiz, İskoçya’da da geçerli.” ifadelerini kullandı.

“İŞÇİLERE 350 MİLYON DOLAR VERİLDİ”

Göçmen işçilerin çalışma şartlarının ağır olduğuna yönelik iddialara da açıklık getiren Infantino, “Göçmen işçiler mi? Katar’da kendi ülkelerinde kazandıklarından daha fazla para kazanıyorlar. Göçmen emekçileri, FIFA ve Katar önemsiyor. Avrupa, Katar’ın yaptığını yapabilir. Bu işçilerin bir kısmının Avrupa’ya gelebileceği birtakım kanallar, birtakım yasal kanallar oluşturun. Onlara biraz iş verin, biraz gelecek, biraz umut. Burada Avrupalı birçok şirket var ve para kazanıyor, emekçileri önemsiyorlar mı? Emekçilere 350 milyon dolar verildi. Batılı şirketler, emekçi maaşlarını yükseltmek istemiyor.”

Katar’ın Dünya Kupası’na getirdiği alkol yasağına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan tebrik FIFA Başkanı Infantino’dan Katarlıları kızdıracak açıklama: Bugün eşcinselim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu