Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhuriyetimizin sonsuza kadar sürmesi için aşkla çalışıyoruz

Anıtkabir’deki tören saat 08.45’te ileri gelenlerin Aslanlı Yol’dan yürümesiyle başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Lideri Özgür Özel, MHP Lideri Devlet Bahçeli, GÜZEL Parti Lideri Meral Akşener, yüksek yargı organlarının liderleri, Türk Silahlı Kuvvetler komuta kademesi, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğerleri. devlet yetkilileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi bıraktı.

Atatürk’ün 85 yıl önce vefat ettiği saat 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu sırasında Türk bayrağı yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde görev alan devlet yetkilileri daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’nde şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde, azizinizi, yoldaşlarınızı, vatan uğruna yere düşen kahraman şehitlerimizi ve aynı ideal uğrunda kanlarını döken gazilerimizi bir kez daha anıyoruz. Yüzyılı büyük bir gururla geride bırakarak, ikinci yüzyıla Türkiye Yüzyılı vizyonuyla başlıyoruz. 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalışarak onu zafere ulaştırmak için çalışıyoruz.

Mazlumların umudu, evsizlerin kimsesi, vatandaşlarının gurur kaynağı Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda yüceltmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin yükselişini, Türk Asrının inşasını, milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasını hiçbir güç engelleyemeyecektir. Ruhun huzur içinde yatsın.”

haber-ahlat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu